További lehetőségek

Szegeden szerepeltünk!
2020. július 25. - ujpestfc.hu
Mindenki lehetőséghez jutott, 1-1 gól jutott mindkét félidőre

Edzőmérkőzés ide vagy oda, már a találkozó elején egymásnak estek a csapatok, sorra jöttek a helyzetek mindkét oldalon. A házigazdák kétszer is megtornáztatták Pajovicot már az első 10 percben. A nagyobb lehetőség a gólszerzésre mégis előttünk adódott a 6. percben, amikor Simon centerezését Bacsa perdítette rá, de sajnos ez a kísérlet a lécen csattant. Két ígéretes kiugratást is feljegyezhettünk, előbb Rácz Barnabás, majd csapatkapitányunk Simon Krisztián mozdult ki jól, de a szegedi kapus mindkétszer remek ütemben jött ki a kapujából. A kezdeti nagy lendületet felváltotta egy kiegyensúlyozottabb játék, inkább a középpályán járatták a labdát, azt is leginkább a mieink. Egy hazai sarokrúgásnál még nagy szükség volt halóőrünkre, de összességében kordában tartottuk a meccset, többek között a remekül irányító Mitrovicnak köszönhetően. A 38. percben aztán góllá érett mezőfölényünk, Móci remek beadását helyezte a középen jól érkező Rácz Barni a gólvonalon túlra. Az első félidő végén még egy cserére kényszerültünk, az egyik új igazolásunk, Stieber András sérülés miatt hagyta el a pályát, az ő helyére érkezett Vincent Onovo. Bízzunk benne, hogy Andris sérülése nem súlyos.

A második játékrészre vezetőedzőnk a teljes csapatot megváltoztatta, csak a már említett Onovo maradt az első 45 perc lefújása utáni gárdából. Az összecsapás képe azonban nem nagyon változott, bár megérkezett a hétvégén országosnak mondható özönvíz is, ami rányomta bélyegét a mérkőzésre. A 60. percben azonban egy remek szöktetés kapott a bal oldalon Lirim Kastrati, aki remekül találta meg Gigicet, aki nem hibázott, és már 2-0 állt az eredményjelzőn a javunkra. Több felállással is próbálkozott mesterünk az egész meccs alatt, ahogy pozíció cseréket is láttunk, meglátjuk végül kikben találja meg az idénynyitóra csapatát, de hát addig még bőven van ideje mindenkinek bizonyítani. Például legközelebb szombaton a Diósgyőr ellen.