Igazi brusztolós meccset játszottunk Kispesten
1-0-s végeredménnyel zárult a barátságos összecsapásunk a bajnoki címvédővel.

Kezdők: Horváth I Laczkó I Deák I Bobál I Villám I Holender I Pölöskei I Temesvári I Danilo I Herjeczki I Kabangu

Cserék: Gróf I Akeem I Lovric I Kamber I Lanzafame I Nagy

Újpest FC

Kezdők: Pajovic I Szűcs I Kálnoki-Kis I Bojovic I Mohl I Windecker I Cseke I Simon I Obinna I Pauljevic I Novothny

Cserék: Banai I Balázs I Pávkovics I Diallo I Németh G. I TIschler I Angelov

A mérkőzés főbb történései

9. perc: Kabangu fejelt nem sokkal a kapunk fölé egy jobbról érkező pontos beadást.

13. perc: Pölöskei védhetetlenül csavart a kapunkba 20 méterről egy szabadrúgást.

20. perc Novothny kapott egy pontos beadást a jobb oldalról, amit 5 méterről tűzhetett kapura, Horváth bravúrral hárította a próbálkozást.

29. perc: Kabangu indult meg a jobb oldalon, majd 6 méterről a kapunk mellé lőtte a játékszert.

35. perc: Pauljevic jobb oldali beadása Simont találta meg középen, de a labda túl magasan érkezett, így lövésre már nem volt idő, a hazai védők tisztáztak.

38. perc: Egy szintén jobb oldalról érkező beadást középen előbb Kálnoki-Kis csúsztatott meg, majd Bojovic fejelte a labdát a hazai kapu fölé.

42. perc: Szűcs próbálkozott 20 méterről, a labda a kapu mellett hagyta el a játékteret.

45. perc: Cseke lőtt kapura 22 méterről egy szabadrúgást, a túlságosan lelassuló és a kapu közepébe tartó labdát Horváth magabiztosan fogta.

45. perc: Novothny fejelt nem sokkal a kapu fölé egy jobbról érkező pontos beadást.

52. perc: Kétszer is a jobb oldalon lódult meg a Honvéd támadása, védőink mindkét alkalommal tisztázni tudtak.

56. perc: Balázs jobb oldali beadását középen Tischler lőtte kapásból kapura, a labda nem sokkal a kapu mellett hagyta el a játékteret.

57. perc: Angelov lőtt 16 méterről, a lapos, de gyors labdát Horváth vetődve védte.

65. perc: Pauljevic jobb oldali beadását Tischler fejelte a hazai kapu fölé az ötös sarkától.

71. perc: Cseke ugratta ki a tizenhatoson belül Tischlert, aki egy átemeléssel próbálkozott, a gólt Lovric akadályozta meg, a kapu torkából vágta ki a játékszert.

79. perc: Herjeczki kapott egy pontos kiugratást középen, majd egyedül vezette a kapunkra a labdát, Banai bravúrral hárította a 12 méterről, erőből meglőtt labdát.

80. perc: Tischler lőtt kapura kapásból egy bal oldalról érkező labdát, a próbálkozásba Bobál önfeláldozó módon vetődött bele.

80. perc: Egy kapu előtti kavarodást követően Pávkovics lőtt kapura 14 méterről, Horváth bravúrral védett.

Végeredmény: Budapest Honvéd - Újpest FC: 1 - 0 (Pölöskei 13’)