Székesfehérvári Sóstói Stadion, 2018. November 21. 19:00

Székesfehérvári Sóstói Stadion
2018. November 21. 19:00

A 124. Újpest - Haladás bajnoki mérkőzés következik
2018. November 2. - ujpestfc.hu
Az eddigi 123 találkozóból 73 alkalommal csapatunk diadalmaskodott, 31 meccs döntetlenre végződött, a Haladás pedig 19-szer győzött.

Szombat délután (november 3.) 17.00-tól a bajnokság 13. fordulójában a Haladás együttesét fogadjuk a Szusza Ferenc Stadionban (jegyinfók a mérkőzésre ITT találhatók).

A premierre 1936-ban került sor, miután a Haladás feljutott a Nemzeti Bajnokság első osztályába. Az október 25-ei, Megyeri úti találkozón – Zsengellér (4), Vincze (2) és Kállai góljaival – 7-1-re legyőztük a szombathelyieket.

A Haladás 1939. október 26-án szerezte meg első pontját ellenünk (2-2 a Megyeri úton), és 1948. december 20-án győzte le először csapatunkat, akkor 2-1-re nyert Újpesten.

Fennállása során a Haladás Újpesten beleszaladt néhány nagy vereségbe is. Az egyik legemlékezetesebb sikerünket 1974. szeptember 25-én arattuk a szombathelyiek ellen, Bene Ferenc (4), Horváth József (2), Dunai III Ede és Fazekas László góljaival 8-0-ra győztünk.

Rossz szériánk ért véget a Haladás ellen 2014. július 26-án, amikor 1-0-ra győztünk Szombathelyen. Előtte ugyanis sorozatban öt bajnoki mérkőzésen képtelenek voltunk nyerni a vasi zöld-fehérek ellen.

A 2014/2015-ös szezonban harmadszor is találkozunk a Haladással. A már említett, júliusi bajnokin Asmir Suljic góljával 1-0-ra nyertünk idegenben, majd 2014. szeptember 24-én, a Magyar Kupa 3. fordulójában Dusan Vasiljevic duplájával 2-0-ra győztük le itthon a szombathelyieket, akiknél azóta több edzőváltás is történt.

2014. november 29-én, a 16. fordulóban találkoztunk mostani ellenfelünkkel, akkor a Szusza Ferenc Stadionban játszottuk a találkozót. A mérkőzés 57. percében Zsirai Martin piros lapot kapott, így emberelőnybe kerültünk, ezt kihasználva Stanisavljevic Filip a 76. percben meg is szerezte csapatunk vezető gólját, ami a mérkőzés egyetlen találata is lett egyben. Tőlünk a 85. percben Enis Bardhi kapott szintén piros lapot, azonban a fenn maradó perceket a Haladás már nem tudta sikeresen kihasználni.

A 2015/2016-os idényben először a 6. fordulójában csaptunk össze a szombathelyi csapattal. Akkor, a Megyeri úton egyik oldalon sem esett gól, ilyenre utoljára 2003-ban volt példa.

A visszavágón mérkőzésén 3 találattal jeleskedtünk. Góljainkat a 9. percben Hazard, a 30. percben Litauszki és a 60. percben Diagne szerezte.

A harmadik összecsapásunk során ismét pontosztozkodásra került sor. A mérkőzést Sopronban játszottuk, ahol a 11. percben Williams szerezte meg a vezetést a „hazai” csapat számára. Az egyenlítő találatunkat a 30. percben Lencse szerezte. A mérkőzésen több találat már nem született.

A 2016/2017-es szezon első Haladás elleni mérkőzésünket szeptemberben játszottuk. Az összecsapás jól indult csapatunk számára, hiszen a mérkőzés 18. percében öngólt szerzett a szombathelyi gárda.  Előnyünket egészen a 61. percig tudtuk tartani, akkor Stef Wils talált a kapunkba. Több találat már nem született a mérkőzésen, így pontosztozkodásra került sor.

A visszavágót 2017. február 25-én rendezték. Csapatunk magabiztos játékkal hozta haza a három pontot a Sopronban vendégeskedő Haladás ellen. A mérkőzés 13. percében Mihailo Perovic szerezte meg a vezetést, majd a 93. percben - az első felnőtt meccsén debütáló - Szűcs Kristóf is eredményes volt.

A harmadik mérkőzés 20. percében Balogh Balázs szerezte meg a vezetést együttesünknek, amit a 69. percben Williams David egyenlített ki büntetőből. Négy perccel a vége előtt Enis Bardhi szerzett győztes gól számunkra.

A 2017/2018-as szezonban először szeptemberben találkoztunk a Haladás együttesével. Sajnos az a mérkőzés nem úgy sikerült, ahogy azt mi elterveztük.

Február 24-én, hazai pályán fogadtuk a Halit, és Novothny 52. percben szerzett találatával 1-0-ra győztük le a vasiakat.

Május 19-én ismét a Haladás játszhatott otthon. A mérkőzés gyors gólt hozott a hazaiaknak, Németh Márió vette be a kapunkat a 9. percben. A második játékrész legelején Zsótér Donát egalizált, de több érvényes találat már nem esett az összecsapás alkalmával, így pontosztozkodásra került sor.

A 2018/2019-es idény első bajnoki összecsapására rögtön a második fordulóban sor került, Szombathelyen. Lila-fehér együttesünk éppen Sevillaból tért haza, hogy július 29-én, vasárnap pályára lépjen a Haladás vendégeként. Kétszer is vezetést szereztünk a találkozón, előbb Nagy Dániel, majd Horj Razvan szerzett szép gólt, de a hazaiak mindkétszer egalizálni tudtak, így végül 1 ponttal távoztunk Vas megyéből.