Győrben léptünk pályára
2019. július 5. - ujpestfc.hu
Csapatunk első felkészülési mérkőzését idegenben játszotta.

A 18.00-kor kezdődő találkozót együttesünk az alábbi tizeneggyel kezdte: Banai I Balázs I Litauszki I Ristevski I Burekovic I Kovács I Onovo I Obinna I Zsótér I Simon I Koszta

A hazaiak így álltak fel ellenünk: Horváth T. I Kovács I Vukasovic I Vári I Kalmár I Bagi I Marius I Szánthó I Andric I Horváth Z. I Lovrencsics

A barátságos összecsapásra nagyjából 60-70 lila-fehér szimpatizáns látogatott ki, nekik külön köszönjük a biztatást, míg hazai részről körülbelül 200-an tették tiszteletüket a stadionban.

Lássuk, mik voltak a legfontosabb történések a 90 perc alatt:

1. perc Kiugratás után Lovrencsics fejelt kapura 7 méterről, de Banai magabiztosan fogta a játékszert

4. perc vége Bagi passzát követően Szánthó 7 méterről bombázott sajnos a kapunkba, 1-0 oda

30. perc Simon jobbról, a szögletzászló környékéről adta be a labdát, az érkező Zsótér kapáslövéssel próbálkozott, de néhány centimétert tévedett, így nem jött az egyenlítés

32. perc Lovrencsics ugrott ki a védőink között, majd 10 méterről lőtt, de Banai ügyesen zavart, így mellé ment a próbálkozás

45. perc Véget ért az első félidő, a szünetben négyet cseréltünk, lejött Obinna, Koszta, Zsótér és Banai, helyükre érkeztek Mészáros, Pauljevic, Rácz és Pajovic.

58. perc Rácz 17 méterről lőtt, Horváth azonban kipaskolta a sarok irányába tartó labdát

61. perc Rácz 25-ről eresztett el egy bombát, de Horváth kitornázta a léc főlé

62. perc Újabb csere, Simon, Onovo, Kovács és Burekovic le, helyettük fel Rossy, Jánosi, Omarashvili és Milasinovic

69. perc Csapatkapitányunk hagyja el a játékteret, Marko Filipovic jött a helyére (kapitányi szalagot Balázs kapta)

78. perc Csere, Ristevski le, Máté Zsolt be

83. perc 10 méterről érkezett egy győri lövés, Pajovic tornázta ki a labdát a kapufára és onnan az alapvonalon túlra

87. perc Filipovic adta be balról a tizenhatoson belülről a labdát, Jánosi 7 méterről sajnos fölé lőtt

92. perc A szöglet utáni kavarodást a csereként beállt Farkas használta ki a hazaiak oldaláról és 8 méterről talált be, ezzel beállítva a 2-0-s végeredményt

A mérkőzésen három próbajátékos is részt vett újpesti oldalon, a grúz U17-es válogatott Giorgi Omarashvili, Mateja Milasinovic, aki jelenleg a Partizan Beograd U19-es alakulatát erősíti, valamint János Norbert, 21 éves szélső, aki a tavalyi idényt a román másodosztályú Universitatea Clujnál töltötte. Természetesen, ha olyan döntés születik, hogy hosszabb távra tervez velük a csapat, akkor arról hírt adunk itt, a hivatalos oldalunkon.

Gundel-Takács és Sankovic ma nem kaptak játéklehetőséget.

Nebojsa Vignjevic vezetőedző így értékelte a látottakat: „Első mérkőzésünk volt a felkészülés során, nyilvánvalóan messze vagyunk attól, hogy csapatként működjünk. Két edzés van naponta a fiúknak, sokan közülük eléggé fáradtak. Nem számítottam semmi különösre, de azért ennél kicsit jobbra gondoltam, de még sok időnk van előre lépni. A második félidőben néhány fiatal futballista és tesztjátékos is bizonyítási lehetőséget kapott, emiatt más volt a játékunk. Első meccsünk volt, nem sok jó dolgot láthattam, inkább több rosszat, de tudjuk mi a dolgunk, mit kell még tennünk ez ügyben”.

Köszönjük a címképet a győri csapat sajtóosztályának.