Kisvárda Master Good - Újpest FC
2019. augusztus 24. 18:00

Harmadjára az Eszékkel csaptunk össze
2019. július 15. - ujpestfc.hu
Csapatunk ezúttal Szekszárdon mérkőzött meg a legutóbbi horvát élvonalbeli bajnokság harmadik helyezettjével.

Kiváló időben, kevésbé kiváló gyepen zárt kapus meccsen készült az új szezonra az Újpest és az Eszék Szekszárdon.

Lila-fehér fiaink az alábbi kezdővel álltak fel az Osijek ellen: Banai I Pauljevic I Litauszki I Ristevski I Balázs I Simon I Onovo I Kovács I Rácz I Mészáros I Koszta

Cserék: Pajovic I Obinna I Zsótér I Filipovic I Sankovic I Lubaki I Milasinovic I Burekovic I Jelena I Máté

A 18.30-kor kezdődött találkozón ezek voltak a legfontosabb történések (aki megszeretné nézni a komplett meccset, az itt megteheti https://bit.ly/32kw1bo):

7. perc Marin Luka, az eszékiek játékosa viharzott át a fél pályán, a végén Banainak kellett bravúrt bemutatnia.

13. perc Onovo 18-ról lőtt kapásból középről, sajnos nem talált kaput.

14. perc Újra Onovo, ezúttal egy az egyben vihette kapura, de a hálóőr, Marko Malencia szögletre mentett.

17. perc Rosszul jött ki a horvát portás, Rácz 30-ról az üres kapura lőtt, de kicsivel célt tévesztett.

24. perc Szép cselek végén Lopa Dmytro lőtt 12-ről, de Banai újra nagyot védett, maradt a 0-0.

34. perc 25 méterről lőtt Karlo Kamenar, de a középre tartó löketet 23-as számú hálóőrünk magabiztosan fogta.

38. perc Egy szép akció végén Rácz csavart kapura a tizenhatoson belül, de kicsivel cél tévesztett.

41. perc Rácz fantasztikus kiugratását Koszta higgadtan emelte a kapuba, a hálóőr tehetetlen volt. 1-0 ide

1-0-s előnnyel mehettünk el a szünetre, Koszta Márk már a második újpesti gólját jegyezte, múlt csütörtökön az Ajka ellen, most pedig az Eszék ellen is betalált.

46. perc Erős kezdés, egy jó kiugratást követően (Simonnak köszönhetően) Koszta tört kapura, a hálóőr buktatja, tizenegyest kaptunk, amelyet a sértett végzett el és a kapus védett sajnos.

55. perc Cseréltünk, lejöttek Rácz, Simon, Koszta, Pauljevic és Kovács, felmentek Zsótér, Sankovic, Obinna, Burekovic és Jelena.

59. perc 20 méterről gyönyörű lövés Mészárostól, a játékszer a keresztlécet érte.

60. perc Csere, Banai le, Pajovic fel.

61. perc Obinna adta be jobb oldalról, az alapvonalról szinte, Onovo lőtt 15-ről, de védett az eszéki portás.

78. perc Csere, Litauszki le, Máté be.

87. perc Csere, lejönnek Balázs, Mészáros és Onovo, bejönnek Lubaki, Filipovic és Milasinovic.

Helyenként szép játékot hozó találkozón 1-0-ra nyertünk az Eszék ellen.

A meccsen két próbajátékos is részt vett nálunk, Mateja Milasinovic, aki jelenleg a Partizan Beograd U19-es alakulatát erősíti (ő már Győrben és Ajka ellen is velünk volt), valamint Jelena Richárd (21 éves csatár) jelenleg a Paksi FC együttesét erősíti, de tavaly kölcsönben szerepelt a másodosztályban a Mosonmagyaróvár csapatában. Természetesen, ha olyan döntés születik, hogy hosszabb távra tervez velük a csapat, akkor arról hírt adunk itt, a hivatalos oldalunkon.

Gundel-Takács Bence ma nem kapott játéklehetőséget.

Nebojsa Vignjevic vezetőedző így értékelte a látottakat: „Ez egy jó teszt volt számunkra ebben a periódusban egy kemény ellenféllel szemben. A mostani időszakban elégedett lehetek a teljesítményünkkel, több dologban még jobbak lehetnénk, de általánosságban most egy jó meccset láthattunk. Nyilvánvalóan kemény munka áll már mögöttünk, és ezt folytatjuk a jövőben is”.