2019. augusztus 24. 18:00

Miskolcon léptünk pályára
2019. július 19. - ujpestfc.hu
Csapatunk negyedik edzőmérkőzésén a DVTK-val csapott össze idegenben.

Pénteken 18.00-kor kezdődött a találkozó a két NB I-es klub között, kiváló futballidőben, nagyjából 800 hazai és 20 vendégszurkoló előtt (lila-fehér szimpatizánsaiknak külön köszönet a buzdításért).

A mieink az alábbi kezdővel álltak fel a diósgyőriek ellen: Pajovic I Ristevski I Litauszki I Pauljevic I Burekovic I Sankovic I Onovo I Zsótér I Simon I Obinna I Koszta

Cserék: Banai I Balázs I Rácz I Kovács I Máté I Mészáros

Aki nem tudott kijönni a mérkőzésre, ITT tudja visszanézni a 90 percet.

Ezek voltak a legfontosabb események a felkészülési meccsen:

7. perc Zsótér 23-24-ről eresztett el egy lövést, de Danilovic fogta a labdát.

21. perc Prosser lódult meg a bal oldalon és 11-ről tette próbára Pajovicot, aki a helyén volt.

25. perc Burekovic szerzett középen labdát, amivel elrohant majdnem az alapvonalig, onnan pedig a beívelésre szépen érkezett kapitányunk, Litauszki Róbert és 8 méterről befejelte a kapuba a játékszert. 0-1 ide.

38. perc Gyönyörű játék volt, Obinna futott el a jobb oldalon, középre passzolt Kosztának a tizenhatoson belülre, aki önzetlenül adta azonnal tovább a labdát Zsótérnak, aki 11-ről kínálta meg Danilovicot, aki szögletre mentett.

40. perc Burekovic bal oldali beadását Zsótér perdítette a kapu fölé 7 méterről.

45. perc Pauljevic fantasztikus megkerülős cselt követően az alapvonalhoz közel élesen középre lőtte a játékszert, amelyet Koszta bebelsőzött a kapuba. 0-2 ide.

Helyenként kifejezetten tetszetős támadásokat felépítve, sok labdabirtoklással vezettünk a félidőben 2-0-ra a DVTK otthonában.

61. perc Koszta érkezett lábbal egy tizenhatoson belüli passzra, és kapu mellé lőtt.

61. perc Csere volt, Pajovic le, Banai be.

70. perc Újabb csere történt, Obinna és Zsótér le, Balázs és Mészáros fel.

78. perc Nagy Róbert játékvezető tizenegyest ítélt a javunkra, miután Pauljevicet lerántották. Simon állt a labda mögé és magabiztosan értékesítette a büntetőt. 0-3 ide.

79. perc Csere volt, Simon jött le, Rácz érkezett a helyére.

82. perc Filléres labdát kapott Rácz, sajnos 7 méterről a kapufára gurított, így maradt a 0-3 ide.

84. perc Megint változtatás történt, Sankovic le, Kovács fel.

3-0-val hoztuk a negyedik felkészülési mérkőzésünket, gratulálunk a fiúknak!!!

Gundel-Takács Bence, Marko Filipovic és Rossy Lubaki ma nem kaptak játéklehetőséget.

Nebojsa Vignjevic vezetőedző így értékelte a látottakat: „Egy jó mérkőzés, teszt volt a mai egy olyan ellenféllel szemben, akivel a második fordulóban találkozni fogunk a bajnokságban. Valószínűleg egyik alakulat sem volt tökéletes formában, de mi egyre jobbak és jobbak leszünk. Sok jó dolgot tapasztaltam, azonban mindig keresem a területeket, amelyekben fejlődni tudunk, de általánosságban véve boldog lehetek a mai találkozóval”.