Szusza Ferenc Stadion, 2019. április 27. 17:00

2019. április 27. 17:00

A 95. Újpest-Pécs bajnoki mérkőzés következik
2014. április 11. - ujpestfc.hu
Rövid időn belül harmadszor játszunk a PMFC ellen

A 95. bajnoki mérkőzés következik vasárnap 18:30 órától az Újpest és a Pécs csapata között. Az összesített mérleg: 94 mérkőzés, 50 Újpest-győzelem, 26 döntetlen, 18 Pécs-győzelem, gólkülönbség: 157-86.

Jelenlegi ellenfelünk korábban Pécsi Dózsaként, 1973-tól Pécsi MSC-ként, majd a kilencvenes évektől Pécsi MFC néven szerepelt.

Legelőször 1955. május 25-én játszottunk piros-feketék ellen, a Megyeri úton, ám 1-0-s vereséget szenvedtünk az újonc Pécstől, amely a budapesti Kőbányai Dózsa jogát vásárolta meg, így indulhatott az NB I-ben. Ebben az évben még tavaszi-őszi rendszerű bajnokság volt, ám a visszavágón sem sikerült javítani, november 20-án 2-1-re nyert Pécsett a házigazda.

Első győzelmünk 1956. március 10-én született meg a Megyeri úton, akkor 1-0-ra nyertünk, míg a visszavágón augusztus 26-án 2-1-re sikerült nyerni – immáron idegenben is.

Miután Pécsi MSC-re változott a csapat neve, először 1972. december 2-án került sor Újpest–PMSC mérkőzésre a Megyeri úton. Ezen a találkozón magabiztos 5-1-es Újpest-győzelem, míg a pécsi premieren, 1973. március 17-én 4-1-es lila-fehér siker született. Ez máig a legnagyobb arányú győzelmünk idegenben. A legnagyobb arányú vereségünket a 1989/1990-es szezonban szenvedtük el, 4-0-ra kaptunk ki, érdekesség, hogy később bajnokok lettünk.

A ’90-es évek elején a pécsiek meghatározó tagjai voltak az NB I-nek, az 1995/1996-os szezon során azonban az utolsó helyen végeztek, ám a következő szezonban is az első osztályban szerepeltek, mert bővítették a létszámot. A következő szezonban azonban már búcsúzni ténylegesen búcsúzni kényszerültek az élvonalból a pécsiek. Most ezt az időszakot idézzük fel két videóval! Az első felvételen egy 1994-es bajnoki meccs góljaira tekinthetünk vissza, a második összefoglalóban pedig egy 1996-os győztes mérkőzést nézhetünk meg. A videókat sok másik újpesti összefoglaló mellett ezen a csatornán találtuk.

(Az 1994-es bajnoki mérkőzés)

( Az 1996-os meccs)

Ami a közelmúltat illeti: az elmúlt években a PMFC-Matias négy szezont is a másodosztályban töltött, végül a 2010/2011-es szezon végén sikerült kiharcolniuk a feljutást az NB II Nyugati csoportjából.

A 2011/2012-es szezon őszi mérkőzésén 2011. szeptember 10-én fogadtuk az újoncot és már a 18. percben két góllal vezettünk a piros-feketék ellen, végül pedig 4-1-re nyertünk tavaly ősszel - Kabát Péter és Bojan Mihajlovics voltak eredményesek. A tavaszi visszavágó nem tartogatott nagy izgalmakat, gólok híján mindössze három sárga lap került be a mérkőzés jegyzőkönyvébe.

A 2012/2013-as szezonban ősszel egy tizenegy hónapos idegenbeli nyeretlenségi szériát sikerült megszakítanunk a PMFC ellen, annak ellenére is, hogy a hazai csapat az 5. percben megszerezte a vezetést, Simon Krisztián azonnal egyenlített, majd az első félidő vége előtt Kabát révén már nálunk volt az előny. A második félidőben Kabát Péter gólpassza után Dusan Vasziljevics volt eredményes, így 3-1-es győzelemmel távoztunk Mecsekaljáról.  A tavaszi visszavágó a győzelem mellett Kabát Péter 50. újpesti és 100. NB I-es gólja miatt maradhatott emlékezetes szurkolóink számára. A találkozón még Dusan Vasziljevics és az azóta Portugáliába igazoló Bruno Moraes is eredményes volt, végül pedig 4-2-re nyertük meg a mérkőzést.

Az aktuális szezonban már háromszor is találkoztunk a PMFC-Matias együttesével. Az őszi, bajnoki találkozón a már DVTK-ban szereplő Miroszlav Grumics góljára Simon Krisztián válaszolt, több gól pedig nem esett a találkozón.

Tavasszal pedig a Magyar Kupában már kétszer is megmérkőztünk a pécsiekkel. Az odavágón Dusan Vasziljevics mesterhármasával nyertünk.

A visszavágón pedig remek játékot bemutatva 4-0-re nyertünk Lőrincz Emil és Márton Gábor csapata ellen.