119 esztendős lenne Köves János

Ma, június 14-én lenne 119 esztendős Köves János, klubunk kétszeres magyar bajnok, Bajnokok Tornája-győztes játékosa. 

 Köves János szuletesnap WEB

Éppen ma 119 évvel ezelőtt, 1905. június 14-én látta meg a napvilágot Köves János, klubunk korábbi játékosa, aki 1970. október 22-én, 65 esztendős korában hunyt el.

Köves János 1924-ben, még tinédzserként kezdte meg profi karrierjét a BEAC-nál, majd a Hungáriát és a Somogyot megjárva 1929-ben szerződött Újpestre, ahol két idény töltött, ám ennyi idő alatt is komoly sikereket ért el.

Lila-fehér karrierje során kétszer lett magyar bajnok, 1930-ban pedig a Bajnokok Tornáját is megnyerte a csapattal, nem is akárhogy… A Genfben, kizárólag európai bajnokcsapatok számára rendezett, a BEK és a BL előfutáraként elhíresült tornát úgy nyerte meg az Újpest, hogy négy meccsen tizenhat gólt szerzett, s csak egyet kapott. A döntőben 3–0-ra győzött klubunk a Slavia Praha ellen, így a „Bajnokok Bajnoka” lett. Mindhárom gólt Köves János szerezte!

Korábbi csatárunk 1932-ben még egy évet eltöltött a Somogynál, majd visszavonult. A magyar válogatottban egy alkalommal lépett pályára, még 1927-ben.  

NÉVJEGY – KÖVES JÁNOS
Született:  1905., október 22., Békéscsaba
Állampolgársága: magyar
Posztja: csatár
Klubjai: Békéscsabai Előre, Csabai AK, Húsos, Hungária, Somogy, Újpest, AS Cannes, FC Lugano, AC Bellinzona, Servette FC
Válogatottság/gól:  1/0
Újpest eredményei:  2x magyar bajnok (1930, 1931), Bajnokok Tornája-győztes (1930)

 

banner szelfizz

Újpest Football Club

1044 Budapest, Megyeri út 13.